Lekcja 41 - Zakupy w supermarkecie

Autor: Medcare24

Popijając popołudniową herbatę, rozmyślałyśmy z panią Marianne nad słodkim poczęstunkiem, który miałam przygotować na wizytę przyjaciółki mojej podopiecznej. Do jabłecznika z dodatkiem bitej śmietany potrzebowałyśmy niektórych składników, więc tego samego dnia pojechałyśmy do supermarketu.

Czytaj więcej

Lekcja 40 - Wyjście do restauracji

Autor: Medcare24

Siedząc w ogródku i popijając poobiednią kawę, postanowiłam zaplanować popołudniowe zakupy. Chciałam skonsultować jutrzejszy obiad i dopytać na co pani Marianne ma ochotę. Ku mojemu zdziwieniu moja podopieczna przedstawiła zupełnie inny pomysł co do formy naszego posiłku…

Czytaj więcej

Lekcja 39 - Wakacje z podopiecznym

Autor: Medcare24

Nadszedł czas wakacji… Razem z córką pani Marianne zarezerwowałyśmy w nadmorskiej miejscowości wygodny hotel w niewielkiej odległości do morza. Nieopodal miały się znajdować również ważne punkty medyczne, takie jak apteka i przychodnia. Kilka dni przed wyjazdem moja podopieczna zaczęła mieć wątpliwości, czy nasza wyprawa jest dobrym pomysłem i jak powiedzie się podróż…

Czytaj więcej

Lekcja 38 - Bezpieczne mieszkanie

Autor: Medcare24

Po wielu spokojnych dniach opieki nad panią Marianne, pewnego ranka doszło do niegroźnego upadku mojej podopiecznej. Przyczyną okazała się śliska powierzchnia łazienkowych płytek.

Czytaj więcej

Lekcja 37 - Piknik

Autor: Medcare24

Słoneczne majowe poranki w miejscowości, gdzie opiekowałam się panią Marianne były wyjątkowo bajeczne. Gdy tylko otwierałam okna, słychać było śpiew ptaków i czuć było zapach zbliżającego się lata. Nabrałam ogromnej ochoty na piknik. Pomyślałam, że pani Marianne bardzo spodoba się ten pomysł, tym bardziej że zimą razem marzyłyśmy o wycieczce na zieloną łąkę…

Czytaj więcej

Lekcja 36 - Przygoda z duchami

Autor: Medcare24

Pewnego popołudnia, wpatrując się w ulubiony program o ogrodach, zdałam sobie sprawę, że moja podopieczna przez ostatnie dni ucina dość długie poobiednie drzemki. „Czyżby nie dosypiała w nocy?” – pomyślałam. Najlepszym wyjściem było ją po prostu o to spytać. Po chwili jednak pani Marianne sama udzieliła odpowiedzi.

Czytaj więcej

Lekcja 35 - Morfologia krwi

Autor: Medcare24

Rankiem, na tablicy korkowej notatek i ważnych informacji dojrzałam wpis na temat badania krwi pani Marianne, które miało się odbyć za kilka dni.

Czytaj więcej

Lekcja 34 - Zauroczenie sąsiadem podopiecznej

Autor: Medcare24

Wszystko zaczęło się od piątkowego odśnieżania ganku. Po nocnej śnieżycy próg ganku, schody i ścieżka prowadząca do domu pani Marianne pokryte były grubym zlodowaciałym śniegiem. Pomyślałam, że trzeba zadbać o bezpieczeństwo nasze i odwiedzających nas gości. Po dziesięciu minutach żmudnego zmagania się ze śniegiem, pojawił się pan Koffler – sąsiad pani Marianne…

Czytaj więcej

Lekcja 33 - Zimowe przeziębienie

Autor: Medcare24

W czwartkowe popołudnie wybrałyśmy się na spacer. Jak na styczniowy dzień, nie było zbyt mroźno a pogoda zachęcała do wyjścia z domu. Chciałyśmy się udać w kierunku parku, jednak po paru minutach pani Marianne przyznała, że czuje się słabo i zaczyna ją boleć gardło.

Czytaj więcej

Lekcja 32 - Jesienna depresja

Autor: Medcare24

Jesień zagościła już na dobre. Pogoda za oknem nie zachęca do spacerów. Pani Marianne jest mniej aktywna i smutna.

Czytaj więcej

Lekcja 31 - Dzień wolny spędzony na Oktoberfest.

Autor: Medcare24

Wczoraj miałam cały dzień wolny, więc postanowiłam pojechać na Oktoberfest. Wizytę na Oktoberfest zapamiętam na długo. Była to świetna okazja na poznanie kultury niemieckiej i pouczenia się języka niemieckiego. Dziś rano przyszła sąsiadka Pani Marianne.

Czytaj więcej

Lekcja 30 - Internet w miejscu pracy opiekunki

Autor: Medcare24

Dostęp do Internetu w miejscu pracy jest często ważny. Internet umożliwia bezpłatną komunikację i kontakt z bliskimi, a także jest źródłem wiedzy. Codzienna opieka nad podopieczną stanie się znacznie łatwiejsza. Zapytam dziś Panią Marianne o dostęp do Internetu.

Czytaj więcej

Lekcja 29 - Porządki domowe

Autor: Medcare24

Piękna pogoda za oknem zachęcała mnie do zrobienia porządków. W pełni energii ruszam do działania.

Czytaj więcej

Lekcja 28 - Wizyta u fryzjera

Autor: Medcare24

W piątek odwiedzą panią Marianne koleżanki. Podopieczna chce ładnie wyglądać, więc poszłyśmy do fryzjera.

Czytaj więcej

Lekcja 27 - Pierwsze dni w pracy opiekunki. Wycieczka po mieście.

Autor: Medcare24

Pierwsze dni w pracy opiekunki. Wycieczka po mieście.

Czytaj więcej