opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszym Opiekunem, Panem Bartoszem

Wywiad z naszym Opiekunem, Panem Bartoszem

To już nasz osiemnasty wywiad - Pan Bartosz to niesamowicie inspirujący człowiek, który interesuje się jogą, medytacją i masażem. Sam o sobie wypowiada się bardzo skromnie i cieszy go przede wszystkim uśmiech podopiecznych. Swoimi masażami pomaga podopiecznym sprawniej się poruszać i sprawia, że odzyskują radość życia.
✅Stella Medcare24 : Panie Bartku od kiedy pracuje Pani w branży opieki ?
Bartosz: Pracuję w opiece od około pół roku.
✅Stella Medcare24 :Co najbardziej lubi Pan w pracy Opiekuna Osób Starszych ?
Bartosz: Przede wszystkim fakt, że pomagam osobom starszym, tudzież w potrzebie i to, że mam dużo czasu dla siebie na rozwój osobisty - czytanie, sport itp. Cisza, spokój oraz regularność wykonywanych czynności czyli po prostu stabilizacja w tej pracy są również przeze mnie doceniane.
✅Stella Medcare24 :Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pana Opiekunka/ Opiekun Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Bartosz: Opiekunka czy Opiekun z prawdziwego zdarzenia powinni mieć cierpliwość, serce, wyrozumiałość oraz być sumiennym.
✅Stella Medcare24 :Jakimi podopiecznymi miał się Pan okazję do tej pory zajmować ?
Bartosz :Obecnie pan Jozef, ma początkowe stadium demencji i zwyczajnie problem ze wstawaniem i poruszaniem o własnych silach. Jest to osoba uśmiechnięta i życzliwa. Dużo się śmiejemy razem...
✅Stella Medcare24 : Czy może nam Pan opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ?
Bartosz: Trudno powiedzieć. Na pewno uśmiech na twarzy podopiecznego i polepszenie jego stanu zdrowia dzięki mej opiece oraz zwykle dziękuje od rodziny. Zbyt wiele się nie dzieje, jest to spokojna praca;)
✅Stella Medcare24 : Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Panu realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Bartosz: Moimi sposobami są: medytacja, modlitwa, sport, ruch. Trzeba mieć odpowiedni dystans do siebie i sytuacji oraz dużo uśmiechu. Moi podopieczni są dobrymi ludźmi i pomagają w wykonywanych przy nich czynnościach jak mogą. Są bardzo wdzięczni, a to rownież pomaga w zachowaniu spokoju i satysfakcji z wykonywanej pracy.
✅Stella Medcare24 : Jaką miał by Pan radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?
Bartosz: To jest już bardzo indywidualna sprawa . Na pewno nie jest to praca dla każdego. Nie mam rad, ale na pewno jakieś szkolenie czy kurs będą pomocne; może czytanie forów internetowych. Każdemu życzę szczęścia w trafieniu na swoje zlecenie
✅Stella Medcare24 : Jakie są Pana marzenia ?
Bartosz: Z takich przyziemnych marzeń to chciałbym zrobić prawo jazdy i by COVID19 z wszystkimi swoimi przykrymi konsekwencjami się skończył.
✅Stella Medcare24 : Z czego najbardziej jest pan zadowolony pracując w firmie Medcare24 ?
Bartosz : Z moich podopiecznych:) Są to spokojni i uśmiechnięci ludzie.
Wywiad przeprowadziła: Stella z Medcare24 Team
Rekruter i cukiernik z zamiłowania. Swoja pracę traktuję z pasją a opiekunki są dla mnie najważniejsze. Staram się, aby wszyscy opiekunowie i opiekunki na zleceniach czuli się ważni i doceniani. Jestem również trenerem szkoleniowcem w dziedzinie wypalenia zawodowego. Prywatnie jestem mamą 2 wspaniałych córek, opiekunką 2 puchatych i asertywnych kotów. Cechuje mnie niepoprawny i zaraźliwy optymizm oraz postrzeganie ludzi w samych superlatywach. Moim hobby jest szeroko pojęte dziewiarstwo oraz pieczenie ciast, które można testować na spotkaniach przy kawie w biurze dla opiekunek. Chętnie pomogę Ci znaleźć wymarzoną pracę w opiece i odpowiem na każde twoje pytanie czy obawy- zadzwoń 519 649 038 lub napisz do mnie opiekunka@medcare24.pl

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Czytaj więcej