opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Małgorzatą

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Małgorzatą

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.
To już nasz piętnasty wywiad - Pani Małgosia to osoba niezwykle sympatyczna i wesoła. Ma doświadczenie w opiece zarówno w Niemczech, skąd ma bardzo dobre referencje, jak i w Polsce. Prowadzi zdrowy tryb życia, unika wszelkiego rodzaju używek. Kocha podróże i wędrówki górskie. Bardzo interesuje się botaniką, ma prześliczny ogród. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec, dzięki czemu świetnie nawiązuje kontakty z ludźmi i nie sposób jej nie lubić. W Medcare24 pracuje od ponad pół roku.
✅Dominika Medcare24: Pani Małgosiu, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Małgorzata: Pracę w branży opieki zaczęłam od 01.04.2020. Na Prima Aprilis. Wcześniej pracowałam w dużej korporacji, przez 23 lata na stanowisku kierowniczym. Z biegiem lat powoli wypaliłam się zawodowo. Potrzebowałam zmiany. Ciągły stres, niepewność, brak szacunku dla człowieka i pracowników z wieloletnim stażem pracy. Brak czasu na plany życia prywatnego, ciągłe zmiany grafików, cały czas poświęcony w firmie, aż miarka się przebrała i powiedziałam dość. Przyszedł czas na zmiany. I pomyślałam, że może spróbuję jako opiekunka. Znajoma, która ma 66 lat jeździ do opieki jest zadowolona, nie zna języka i daje radę. Więc dlaczego ja miałabym nie spróbować? Opowiadała, że ma dużo czasu dla siebie i rodziny, W pełni korzysta z życia, bez ograniczeń. Postanowiłam, że spróbuję i języka się nauczę. Że dam też sobie radę
✅Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego ?
Małgorzata: Nie posiadam szkolenia, ani kursu potwierdzającego dokumentem. Nie miałam życia usłanego różami. Moim zdaniem całe nasze życie jest jednym wielkim kursem i szkoleniem. ,,Co nas nie zabije, to tylko wzmocni”. I nie wystawi tylko dokumentu z pieczątką. Języka niemieckiego nauczyłam się sama małymi krokami. Ponoć na naukę nigdy nie jest zbyt późno
✅Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Małgorzata: W pracy opiekunki lubię szacunek, uznanie, tolerancję, życzliwość
✅Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Małgorzata: Opiekunka powinna być odporna na stres, zaangażowana w swoją pracę, mieć dobre serce oraz szacunek do ludzi
✅Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Małgorzata: Opiekowałam się chorymi na cukrzyce, demencję, nowotwory i inne przypadłości.
✅Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ? Czy w pracy Opiekuna / Opiekunki zdarzają się też zabawne historie z podopiecznymi - czy mogłaby Pani nam o tym opowiedzieć ?
Małgorzata: Historia zabawna(nie do końca) lecz prawdziwa. Podopieczna sama z siebie śmiała się i podziwiała skąd miała siłę Wydarzyło się to podczas odwiedzin córki. Dzieci zawsze odwiedzając matkę zawsze robiły porządki, wyrzucając stare, niepotrzebne rzeczy np. stare gazety z przed 50 lat Nadmienie, że podopieczna miała 92 lata, mieszkała w rodzinnym domu wielopokoleniowym. Z racji swojego wieku , choroby nie wchodziła po schodach, tylko za pomocą windy . Pewnego dnia do podopiecznej przyjechała córka. Usiadłyśmy razem przy stole na małą pogawędkę przy kawie. Rozmawiałam na temat podopiecznej: jak się czuła, co jadła, co robiła oraz jak mijają mi dni na obczyźnie. Po zakończonej rozmowie córka jak zwykle wzięła się za porządki. Segregowała stare dokumenty i papiery. Dość długa nieobecność córki została zauważona przez podopieczną i kiedy zobaczyła, co córka robi bardzo się zdenerwowała i zaczęła płakać, że jest jej to wszystko potrzebne. Dzieci za każdym razem tłumaczyły jej, że jest to już bardzo stare i tylko zajmuje miejsce. Poproszono mnie, żebym wyniosła do kosza te przygotowane śmieci, tylko musiałam iść przez piwnice, tak bym nie była zauważona przez podopieczną. Po powrocie zaglądałam po pokojach za podopieczną i jej córką. Nie znalazłam nikogo, więc zaczęłam wołać po imieniu. Wyszłam na taras, gdzie była córka. Zapytałam ,,Gdzie jest Pani mama”? A ona na to : ,,Jak to gdzie? Siedzi w pokoju”. Powiedziałam jej, że obeszłam wszystkie pomieszczenia i podopiecznej nie ma. Razem zaczęłyśmy wołać i szukać, lecz bez rezultatu. Stwierdziłyśmy więc, że na górze na pewno jej nie ma. Wybiegłyśmy przed dom i do ogrodu, ale niestety nigdzie jej nie było. Po powrocie do domu dalej jej szukałyśmy. Nagle usłyszałam, że coś się poruszyło. Gdy wbiegłyśmy po schodach zauważyłyśmy, że podopieczna siedzi na krześle przed drzwiami do pokoju. Córka zapytała, co ona tutaj robi i jak tu weszła. Podopieczna powiedziała, że pilnuje, aby nic już nie zostało wyrzucone. A na górę weszła po schodach. Córka porozmawiała z matką, że tak się nie robi, że bardzo nas wystraszyła. Po załagodzeniu sprawy, podopieczna przyznała nam rację, że było to z jej strony bardzo niepoważne zachowanie, bo mogło dojść do tragedii. Następnie całą historię obróciłyśmy w żart. Po tej szkole życia, zawsze już informowała nas , kiedy chce iść na górę , albo na dół.
✅Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Małgorzata: Praca opiekuna, jest pracą szlachetną i wymagającą wielkiej cierpliwości. Sama często zastanawiam się skąd ja mam w sobie tyle spokoju, siły oraz wyrozumiałości. Może to jakieś błogosławieństwo. Od dzieci podopiecznej usłyszałam takie stwierdzenie ,,Jesteś Aniołem”. To bardzo miłe i ciepłe słowa. Aż się ciepło na sercu robi.
✅Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?
Małgorzata: Ja nie bardzo wiem, jaką radę mogę dać osobom chętnym do pracy jako opiekunka. Dla mnie bardzo liczy się szacunek do drugiego człowieka. Trzeba być po prostu człowiekiem i mieć uczucia, bo nie wiadomo jaki los nas czeka, a reszta sama przyjdzie z czasem. Ważna jest jednak również podstawowa znajomość języka.
✅Dominika Medcare24: Jakie są Pani marzenia ? Jak najchętniej spędza Pani czas wolny?
Małgorzata: Moim marzeniem jest mieć do końca swoich dni tzw swoją drugą połówkę. Na dobre i na złe. Kochającą i wyrozumiałą, której mogę się wyżalić i do której mogę się przytulić. Żebym nie była nigdy sama, bo samotność jest straszna. I oczywiście zdrowie, jak będzie zdrowie, to będzie wszystko. Czas wolny spędzam w domu, w ogrodzie z moją drugą połową, oraz w miarę możliwości na wyjazdach w Bieszczady.
✅Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ? Czy poleciłaby Pani pracę w firmie Medcare24 swojej przyjaciółce ?
Małgorzata: To jest firma, która wspaniale współpracuje ze swoimi pracownikami. Wspaniała, szybka organizacja. Firma godna polecenia!
✅Dominika- w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343, chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy! Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje spełniam swoje marzenia.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat, mam taki plan, że do końca życia zwiedzę wszystkie kontynenty

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Czytaj więcej