opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Małgorzatą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Małgorzatą

To już nasz szesnasty wywiad - Pani Małgosia to osoba niezwykle sympatyczna i pozytywna, mająca bardzo ciekawe hobby i dużą pogodę ducha.
✅Aleksandra Medcare24 : Pani Małgosiu, wyjechała Pani pierwszy raz, jak wrażenia?
Małgorzata : Pojechałam rozdarta z myślą o domu. Zostawia się najbliższych, świadomie podejmuje się decyzję o rozłące, ale dla lepszego jutra. W jakimś stopniu jest się tam samotnym. To co najbardziej mnie urzekło to krajobrazy, jestem z natury romantykiem, a widoki działają na moją wyobraźnię. Gościnność i zaufanie gospodarzy również, bez problemu po krótkim zapoznaniu zostawili mi cały dom (podopieczny był w szpitalu, kiedy dojechałam, a córka nie mieszka razem z nim).
✅Aleksandra Medcare24 :Z czego była Pani najbardziej zadowolona na zleceniu?
Małgorzata :Ze spokoju ducha, podobało mi się, że był porządek, każdy wie co ma robić, nie ma chaosu. Okolica, mili sąsiedzi. Przecież się nie znany, a była wyczuwalna ogromna życzliwość. Czuć od tych ludzi pozytywną energię, radość. Do tego kultura jazdy samochodem, byłam pod tym względem również mile zaskoczona. Poza tym i chyba najważniejsze, podopieczny to niezwykle miły i serdeczny człowiek.
✅Aleksandra Medcare24 :Czy zdarzyło się coś zabawnego, zaskakującego, coś co będzie Pani długo wspominać?
Małgorzata :Zaskoczyło mnie, że oni byli zaskoczeni mną 				</div>
				
				<div class=

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej