opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.
To już nasz czternasty wywiad - Pani Ania jest niesamowicie pogodną osobą, która uwielbia kwiaty i muzykę. Chętnie spędza czas na świeżym powietrzu i dostrzega zawsze coś pozytywnego w szarej codzienności. W pracy opiekunki seniora odlazła swoje powołanie zawodowe i wkłada w to całe serce. Podopieczni mówią o niej, że jest aniołem.
✅Stella Medcare24: Od kiedy pracuje Pani w opiece Pani Aniu?
Anna : Ja w opiece pracuje już trzy, cztery lata.
✅Stella Medcare24: Co Panią skłoniło do takiej pracy?
Anna : No nie wiem co tu odpowiedzieć.
✅Stella Medcare24: Dlaczego Pani zaczęła pracować w opiece?
Anna : Zaczęłam pracować bo niestety musiałam utrzymać się, a już byłam w podeszłym wieku, więc musiałam sobie szukać pracy odpowiedniej dla mnie. Wyjechałam pierwszy raz i stwierdziłam, że to jest właśnie coś dla mnie.
✅Stella Medcare24:Pani Aniu, proszę mi powiedzieć co najbardziej Pani lubi w pracy opiekuna seniora?
Anna :Co najbardziej… No wszystko praktycznie. Miałam już wielu podopiecznych i każdy był inny.
✅Stella Medcare24: A może mi Pani opowiedzieć wolą najciekawszą historię z swojej pracy? Może miała Pani jakieś śmieszne zdarzenie?
Anna : Nie, nie miałam takich śmiesznych zdarzeń, Zawsze była to zwykła codzienność.
✅Stella Medcare24:Jakimi podopiecznymi miała Pani okazję się do tej pory zajmować?
Anna: Miałam podopiecznych cierpiących na cukrzycę, z demencją trochę, z Alzhaimerem 4 i 5 stopnia. Moi podopieczni często poruszali się także z rollatorem lub wymagali w jakimś stopniu transferu.
✅Stella Medcare24:Proszę mi powiedzieć, Jakie cechy wg Pani powinna mieć taka opiekunka z prawdziwego zdarzenia?
Anna :Taka opiekunka z prawdziwego zdarzenia to powinna być miła, dbająca o dom i o podopiecznych oraz o zakupy. Powinna starać się jak najwięcej rozmawiać, w wolnym czasie chociaż trochę odezwać się do podopiecznej czy podopiecznego. Powinna znać chociaż podstawy języka niemieckiego. I co jeszcze? Oczywiście trzeba prowadzić dom podopiecznego tak jakby się to robiło dla siebie.
✅Stella Medcare24: Praca opiekuna jest bardzo wymagającą, bo trzeba i dbać i podopiecznych i o dom. Jak Pani odpoczywa na zleceniach?
Anna : Zawsze odpoczywam jak mam pauzę. Jak jestem bardzo zmęczona to się położę, jak jestem mniej zmęczona to wychodzę na spacery, czasami poczytam książkę, ale też uczę się ciągle języka niemieckiego, bo jeszcze nie mówię dobrze.
✅Stella Medcare24: Jakby miała Pani udzielić rady osobom zastanawiającym się nad pracą opiekuna seniora lub na początku drogi zawodowej w tej branży. Co by im Pani poradziła?
Anna : Radę? Niektórzy przyjeżdżają i od razu „hop”, już robię to, czy tamto, potem od razu chcą zrobić szybko następne zadanie a starsi ludzie tak nie lubią. Do starszych osób trzeba podchodzić stopniowo, ze spokojem. Tak, żeby oni wiedzieli, że to jest nadal ich dom, a nie, że ktoś do nich przyjechał, napiera i rządzi się we wszystkim... Mam też taką radę dla osób które są pierwszy czy drugi i raz i nie umieją dobrze języka a mają problemy z takim zaaklimatyzowaniem się. Polecam samemu od siebie coś zrobić np. posprzątać coś powoli, umyć lodówkę, ta osoba starsza to widzi i też się z takich drobnych rzeczy cieszy. Wtedy czuje, że ma kogoś na kim może polegać bez próśb.
✅Stella Medcare24: Pani Aniu jakie są Pani marzenia?
Anna : Wygrać w totolotka (Śmiech) Jakie są moje marzenia? Żebym jak najdłużej była zdrowa, no i żebym jak najdłużej mogła pracować.
✅Stella Medcare24: Czy poleciłaby Pani pracę w naszej firmie swojej przyjaciółce?
Anna :No, poleciłabym. Ja zawsze polecam, ale one jeszcze nie maja tej odwagi, ale bardzo by chciały, bo to zawsze dobre pieniądze na koncie.
✅Stella Medcare24: Dziękuję za rozmowę, życzę spełnienia marzeń i spokojnego powrotu do domu po zakończeniu zlecenia.
Wywiad przeprowadziła: Stella z Medcare24 Team
Rekruter i cukiernik z zamiłowania. Swoja pracę traktuję z pasją a opiekunki są dla mnie najważniejsze. Staram się, aby wszyscy opiekunowie i opiekunki na zleceniach czuli się ważni i doceniani. Jestem również trenerem szkoleniowcem w dziedzinie wypalenia zawodowego. Prywatnie jestem mamą 2 wspaniałych córek, opiekunką 2 puchatych i asertywnych kotów. Cechuje mnie niepoprawny i zaraźliwy optymizm oraz postrzeganie ludzi w samych superlatywach. Moim hobby jest szeroko pojęte dziewiarstwo oraz pieczenie ciast, które można testować na spotkaniach przy kawie w biurze dla opiekunek. Chętnie pomogę Ci znaleźć wymarzoną pracę w opiece i odpowiem na każde twoje pytanie czy obawy- zadzwoń 519 649 038 lub napisz do mnie opiekunka@medcare24.pl✅✅

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej