opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą opiekunką Panią Ewą

Wywiad z naszą opiekunką Panią Ewą

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.

Pani Ewa zaczęła współpracę z nami w marcu tego roku. W pracę opiekunki seniorów wkłada całe swoje serce, a w każdym z podopiecznych widzi przede wszystkim drugiego człowieka potrzebującego pomocy. Jej podopieczni bardzo ciepło ją wspominają i liczą na jej rychły powrót.

S. Pani Ewo od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
E, Do podjęcia pracy w charakterze opiekunki , zmusiła mnie sytuacja finansowa. Kilka moich koleżanek pracuje, jako opiekunki i są zadowolone, postanowiłam spróbować i ja. Pracuję od około dwóch lat jako opiekunka

S. Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
E. W tej pracy jest wiele aspektów, które lubię. Najważniejszy jest taki, że mogę komuś pomóc, że mogę swoim działaniem poprawić komuś nastrój a często również stan zdrowia.

S. Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
E. Opiekunka powinna być cierpliwa. Powinna " czuć " drugiego człowieka, być otwartą na jego potrzeby i rozumieć że ludzie u schyłku życia często są chwiejni emocjonalnie i pełni lęku.

S. Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
E. Moi podopieczni byli bardzo różni, Były to osoby spokojne, miłe, życzliwe. Byli też tacy, którzy byli trudni i praca z nimi do łatwych nie należała. Każde z tych miejsc w których pracowałam, było przygodą i historią, z której wyciągałam wnioski oraz czerpałam naukę na temat starości, człowieka w ogóle i siebie samej również.

S. Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych?
E. Ponieważ ta praca to również możliwość poznawania świata, obcej kultury, ludzi - dużo zwiedzam okolicę, staram się poznać historię, bardzo dużo spaceruję - to mnie resetuje i pozwala w miarę łagodnie przetrwać rozłąkę z rodziną.

S. Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?
E. Nie bać się. Wszystkiego możemy się nauczyć, jeśli tylko chcemy. Najlepiej zacząć od nauki języka.

S, Jakie są Pani marzenia?
E. Moim marzeniem jest, bym jeszcze mogła popracować, by mój język stawał się coraz lepszy, bym mogła zwiedzać i poznawać świat.

S. Co Pani lubi robić w wolnym czasie?
E. W wolnym czasie czytam, spaceruję, rozmawiam z przyjaciółmi.

S, Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24?
E. W firmie spotkałam sympatyczne osoby, miłe i wspierające w trudnych sytuacjach. Czuję się z nimi bezpieczna.

S. Czy poleciłaby Pani pracę w firmie Medcare24 swojej przyjaciółce ?
E. Polecam całym sercem.

S. Dziękuję za rozmowę, życzę dalszej satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń.

Wywiad przeprowadziła: Stella z Medcare24 Team
Rekruter i cukiernik z zamiłowania. Swoja pracę traktuję z pasją a opiekunki są dla mnie najważniejsze. Staram się, aby wszyscy opiekunowie i opiekunki na zleceniach czuli się ważni i doceniani. Jestem również trenerem szkoleniowcem w dziedzinie wypalenia zawodowego. Prywatnie jestem mamą 2 wspaniałych córek, opiekunką 2 puchatych i asertywnych kotów. Cechuje mnie niepoprawny i zaraźliwy optymizm oraz postrzeganie ludzi w samych superlatywach. Moim hobby jest szeroko pojęte dziewiarstwo oraz pieczenie ciast, które można testować na spotkaniach przy kawie w biurze dla opiekunek. Chętnie pomogę Ci znaleźć wymarzoną pracę w opiece i odpowiem na każde twoje pytanie czy obawy- zadzwoń 519 649 038 lub napisz do mnie opiekunka@medcare24.pl

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej