opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszym opiekunem, Panem Janem

Wywiad z naszym Opiekunem, Panem Janem

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.

Dzisiaj już nasz szósty wywiad - Pan Jan to człowiek, który zawsze ma otwarte serce, i bardzo dużo uśmiechu dla każdego. Rozmowa z nim to sama przyjemność.

Aleksandra Medcare24 : Co najbardziej lubi Pan w pracy Opiekuna Osób Starszych ?
Jan : Osoby starsze! Bardzo miło się im pomaga, po prostu lubię tych ludzi.

Aleksandra Medcare24 : Jakie cechy charakteru wg. Pana powinien mieć Opiekun z prawdziwego zdarzenia?
Jan : Powinien być wesoły, z sercem podchodzić do pracy. Uważam, że powinno się podchodzić do podopiecznych tak, jakby to były bliskie osoby. I oczywiście z uśmiechem.

Aleksandra Medcare24 :Jakimi podopiecznymi miał Pan okazję się zajmować?
Jan : Miałem możliwość zajmowania się i kobietami i mężczyznami. Miałem do czynienia z większością chorób wieku starczego.

Aleksandra Medcare24 :Czy w pracy Opiekuna zdarzają się też zabawne historie z podopiecznymi?
Jan : Oj tak. Raz byłem u Pana w Hamburgu, już na wstępie Podopieczny był niezadowolony, ponieważ spodziewał się kobiety... Ale, poradziłem sobie!:) Bardzo chciałem, żeby podopieczny był w dobrej kondycji. Lubił wspomnienia z wojny, do tego stopnia, że przerodziły się one w zabawę. Stwierdziłem, co mi szkodzi, może pozwoli to zachować radość mojemu podopiecznemu. Spędziliśmy więc czas (całe moje zlecenie) bawiąc się w sztuki i taktyki wojenne. Pan zmienił nastawienie, był szczęśliwy. Rodzina była w szoku, że Pan był taki radosny, pogodny i spokojny.

Aleksandra Medcare24 : Praca Opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagającą - jak udaje się Panu dbać o własny spokój i codzienną cierpliwość do podopiecznych?
Jan: Ja się poprostu nie przejmuję, nie denerwuję się, bo po co? Należy pomyśleć, że osoba, którą się opiekujemy to osoba bliska. Ja się w ogóle nie spodziewałem, że będę pracować w opiece. Nie było pracy w Polsce, ktoś mi wspomniał o opiece, jeszcze wtedy byłem sceptycznie nastawiony, ale do pierwszego wyjazdu. I tak zleciało kilka ładnych lat, teraz nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną. Daje poczucie spełnienia.

Aleksandra Medcare24 : Jaką miałby Pan radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały?
Jan : Należy się spodziewać wszystkiego! Każdy podopieczny jest inny, w ogóle każdy jest inny. Trzeba wziąć pod uwagę, że nie tyle jedziemy opiekować się “chorym” co jedziemy do człowieka, z którym będziemy żyć. Myślę, że przede wszystkim trzeba jechać z dużym, otwartym sercem.

Aleksandra Medcare24 :Na koniec chciałabym zapytać jakie ma Pan marzenia?
Jan : Marzenia? Żeby moja córka była szczęśliwa. To jest moje marzenie Pani Olu :)


Wywiad przeprowadziła Aleksandra z Medcare24Team.
O mnie: Swoją przygodę w Medcare24 w Dziale Rekrutacji rozpoczęłam niedawno. W czasie każdej rozmowy staram się wszystko jak najlepiej wytłumaczyć, aby każdy czuł, że wszystko jest jasne i klarowne. Do rozmowy z każdą osobą podchodzę indywidualnie, ponieważ każdy ma za sobą niepowtarzalną historię i inne doświadczenia. Zawsze pomogę!
Prywatnie lubię spędzać wolny czas czytając książki (szczególnie w obszarze skutecznej komunikacji i rozwiązywania konfliktów).
Jeśli planujesz pracować w opiece, być wsparciem i towarzyszem Seniora czy Seniorki zapraszam Cię do kontaktu, chętnie opowiem o warunkach zatrudnienia. Telefon 501 127 76

 

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Czytaj więcej