opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Martą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Martą

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.

To już nasz dziesiąty wywiad - Pani Marta jest bardzo sympatyczną i ciepłą osobą. Ma doskonały kontakt z podopiecznymi i ich rodzinami. Chętnie się dzieli doświadczeniem i służy pomocą także innym naszym opiekunkom. Chociaż początki pracy w opiece nie były dla niej łatwe, to wiemy, że zawsze można na nią liczyć.

✅Dominika Medcare24: Pani Marto, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Marta: Pracuję w opiece od roku. Postanowiłam zmienić coś w swoim życiu, więc zgłosiłam się do pracy do Medcare24.

✅Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego ?
Marta: Języka niemieckiego uczyłam się w szkole. Jednak rozmawiać w języku niemieckim nauczyłam się pracując kiedyś w Niemczech.

✅Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Marta: Najlepsze w pracy Opiekunki jest to, że mogę pomagać innym ludziom.

✅Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Marta: Opiekunka Osób Starszych powinna być cierpliwa, spokojna, opanowana i empatyczna.

✅Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Marta: Do tej pory miałam pod opieką osoby chodzące jak i leżące. Osoby, które nie miały demencji oraz z demencja.

✅Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ?
Marta: Najciekawsza przygoda jaka mnie spotkała w pracy Opiekunki to samo to, że jestem opiekunką. Są momenty, kiedy człowiek śmieje się wraz z podopiecznym, i nie może opanować i uspokoić emocji.
Bardzo się wzruszyłam, pracując u mojego podopiecznego, który leżał w łóżku i zobaczył zdjęcia swojego ukochanego ogrodu. Kiedy pokazałam mu zdjęcia i filmy zrobione przeze mnie, podopieczny ze łzami w oczach oglądał to wszystko.

✅Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Marta: Myślę, że przebywając z osobą starszą człowiek bez problemu uczy się cierpliwości. To samo przychodzi. Ze spokojem osobistym czasami u mnie jest ciężko, jednak są osoby w moim życiu, które mi też pomagają. Są też osoby w naszej firmie życzliwe opiekunkom i to wsparcie jest bezcenne.


✅Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?

Marta: Osobom, które chcą pracować w opiece muszę przede wszystkim wiedzieć, że to jest trudne wyzwanie, ale tylko na początku. Przede wszystkim trzeba myśleć pozytywnie i nie poddawać się.

✅Dominika Medcare24: Jakie są Pani marzenia ? Jak najchętniej spędza Pani czas wolny?
Marta: Moim marzeniem jest być po prostu szczęśliwa kobietą, która jak do tej pory spełnia się jako kobieta, matka i pracownik.
Najczęściej w wolnym czasie chodzę na zakupy i rozmawiam z moją rodziną.

✅Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ? i / lub czy poleciłaby Pani pracę w firmie Medcare24 swojej przyjaciółce ?
Marta: Jestem zadowolona z tego, że zawsze mam wsparcie ze strony koordynatora. Szczerze polecam pracę w firmie Medcare24.

Dominika- w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343, chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy! Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje spełniam swoje marzenia.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat, mam taki plan, że do końca życia zwiedzę wszystkie kontynenty.

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej