opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Marceliną

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Marceliną

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.

Dzisiaj nasz piąty wywiad - Pani Marcelina dotychczas pracowała jako opiekunka w Polsce. W tym roku zdecydowała się na swój pierwszy wyjazd do Niemiec i nie żałuje tej decyzji. Oprócz niewątpliwie wyższego wynagrodzenia ma okazję szlifować swój język niemiecki. Pani Marcelina trafiła na przemiłą seniorkę, z którą świetnie się dogaduje.

Katarzyna Medcare24 : Pani Marcelino od kiedy pracuje Pani w branży opiekuńczej ?
Marcelina: Praca w opiece to była moja pierwsza praca po maturze w 1998 rok w Polsce, natomiast do opieki w Niemczech postanowiłam pierwszy raz wyjechać w tym roku.Katarzyna Medcare24 : Gdzie uczyła się Pani języka niemieckiego ?
Marcelina : Języka niemieckiego uczyłam się przede wszystkim w szkole podstawowej oraz w liceum.Katarzyna Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Marcelina : Chyba to, że każdy dzień jest inny.

Katarzyna Medcare24 Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Marcelina : To jest trudne pytanie. Ale moim zdaniem powinna być przede wszystkim uśmiechnięta i bardzo cierpliwa.Katarzyna Medcare24 :Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Marcelina : 
Miałam do czynienia z różnymi schorzeniami: demencja, stwardnienie rozsiane a nawet dziecięce porażenie mózgowe.

Katarzyna Medcare24 Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Marcelina : Codziennie chodzę na spacer, to mnie uspokaja i wycisza.

Katarzyna Medcare24 Jaką miałaby Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?
Marcelina : Zawsze warto spróbować, dać sobie szansę, ja wyjechałam pierwszy raz i nie żałuję.

Katarzyna Medcare24 Jak najchętniej spędza Pani czas wolny ?
Marcelina : Lubię pływać, spacerować, spotykać się z innymi ludzmi, jeździć na rowerze.

Katarzyna Medcare24 Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ?
Marcelina : Poleciłabym firmę Medcare24 swojej przyjaciółce – umowa została zawarta szybko, a pieniądze na koncie są zawsze na czas

 

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej