opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Kasią

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Kasią

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.

Dzisiaj nasz czwarty wywiad - Pani Kasia to opiekunka z wykształceniem medycznym i wieloletnim stażem w opiece nad osobami starszymi. Jest bardzo rzetelną osobą, odpowiedzialną, skrupulatną, miła i cierpliwą dla osób starszych. Ma duszę artysty. Z Medcare24 wyjeżdża bardzo długo i nigdy się na niej nie zawiedliśmy. Jest naszą „ekspertką od zadań specjalnych” i chętnie ją polecamy naszym rodzinom.

Dominika Medcare24: Pani Kasiu od kiedy pracuje Pani w branży opieki ?
Katarzyna: Prace w opiece tak właściwie zaczęłam, gdy mama zachorowała w 1992 roku na Parkinsona, opiekowałam się nią, potem jeszcze doszedł rak i mama zmarła. Decyzja o pracy w opiece była świadoma, gdyż firma, w której pracowałam zbliżała się ku ruinie. Trzeba było znaleźć pomysł na dalsze życie.

Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować
Katarzyna: W celu pracy w opiece ,ukończyłam studium opiekuna medycznego osób starszych i niepełnosprawnych, potwierdzone egzaminem państwowym w 2015, odbytym stażem w oddziałach szpitalnych: neurologia, reumatologia i dwa lata pracy jako wolontariat w Hospicjum. Oprócz tego posiadam kurs udzielania pierwszej pomocy. Języka niemieckiego nauczyłam się w Niemczech podczas pracy - należy pytać, słuchać i nie bać się mówić.

Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Katarzyna: Gdy widzę efekty swojej pracy, gdy pacjent staje się coraz bardziej samodzielny, zadowolenie pacjenta. To, że mogę decydować, gdzie chce pracować, z kim, a najbardziej jak mówią do ciebie: „dziękuję Ci za wszystko”.

Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Katarzyna: Cierpliwość, współczucie, tolerancję, powinna umieć odnaleźć się w nowym miejscu, i mieć świadomość, że pracuje u kogoś, szybkość podejmowanie decyzji, dobra organizacja, nie panikować.Ale się wymądrzam

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej