opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Kasią

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Kasią

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.

Dzisiaj nasz czwarty wywiad - Pani Kasia to opiekunka z wykształceniem medycznym i wieloletnim stażem w opiece nad osobami starszymi. Jest bardzo rzetelną osobą, odpowiedzialną, skrupulatną, miła i cierpliwą dla osób starszych. Ma duszę artysty. Z Medcare24 wyjeżdża bardzo długo i nigdy się na niej nie zawiedliśmy. Jest naszą „ekspertką od zadań specjalnych” i chętnie ją polecamy naszym rodzinom.

Dominika Medcare24: Pani Kasiu od kiedy pracuje Pani w branży opieki ?
Katarzyna: Prace w opiece tak właściwie zaczęłam, gdy mama zachorowała w 1992 roku na Parkinsona, opiekowałam się nią, potem jeszcze doszedł rak i mama zmarła. Decyzja o pracy w opiece była świadoma, gdyż firma, w której pracowałam zbliżała się ku ruinie. Trzeba było znaleźć pomysł na dalsze życie.

Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować
Katarzyna: W celu pracy w opiece ,ukończyłam studium opiekuna medycznego osób starszych i niepełnosprawnych, potwierdzone egzaminem państwowym w 2015, odbytym stażem w oddziałach szpitalnych: neurologia, reumatologia i dwa lata pracy jako wolontariat w Hospicjum. Oprócz tego posiadam kurs udzielania pierwszej pomocy. Języka niemieckiego nauczyłam się w Niemczech podczas pracy - należy pytać, słuchać i nie bać się mówić.

Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Katarzyna: Gdy widzę efekty swojej pracy, gdy pacjent staje się coraz bardziej samodzielny, zadowolenie pacjenta. To, że mogę decydować, gdzie chce pracować, z kim, a najbardziej jak mówią do ciebie: „dziękuję Ci za wszystko”.

Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Katarzyna: Cierpliwość, współczucie, tolerancję, powinna umieć odnaleźć się w nowym miejscu, i mieć świadomość, że pracuje u kogoś, szybkość podejmowanie decyzji, dobra organizacja, nie panikować.Ale się wymądrzam

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej