opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Joanną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Joanną

To już nasz dwunasty wywiad - Pani Joanna to bardzo spontaniczna i charyzmatyczna osoba. Jest zawsze optymistycznie nastawiona do życia i drugiego człowieka oraz ma duże poczucie humoru.
✅Aleksandra Medcare24 : Pani Joanno, wyjechała Pani pierwszy raz, jak wrażenia?
Joanna : Wyjechałam po raz pierwszy za pośrednictwem firmy MedCare24, jestem nowicjuszem w dziedzinie opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Moje pierwsze wrażenia, cóż mogę powiedzieć. Byłam przerażona zwłaszcza przez pierwsze dni, bardzo się bałam przede wszystkim czy uda mi się dostosować w nowym środowisku, czy poradzę sobie z zadaniami. Muszę tu nadmienić iż nie bałam się żadnych problemów natury czysto medycznych, ponieważ ukończyłam szkołę o kierunku opiekun medyczny osób starszych i niepełnosprawnych. Głównym i podstawowym problemem był język i komunikacja, pomimo że uczyłam się języka w Polsce, to muszę powiedzieć z "ręką na sercu" iż do pełnego porozumienia jest jeszcze daleko. Ogólnie, rodzina podopiecznej jest bardzo przyjacielsko nastawiona. I aby tak było dalej.
✅Aleksandra Medcare24 : Z czego jest Pani najbardziej zadowolona na zleceniu ?
Joanna : Z czego jestem zadowolona, z miejsca w którym przebywam. Okazało się że jest to urocza wioska. Rodzina i podopieczna okazali się ludźmi bardzo przyjacielsko nastawionymi do osoby notabene obcej, obdarzyli mnie zaufaniem powierzając swoją seniorkę pod moją opiekę.
✅Aleksandra Medcare24 Czy zdarzyło się coś zabawnego, zaskakującego, coś co będzie Pani długo wspominać?
Joanna : Oczywiście wydarzyło się i wydarza cały czas. Przede wszystkim różnica kulturowa jak również językowa a dokładnie dialekt niemiecki. Na przykład: Tutaj gdzie jestem często ludzie witają się zwrotem"Moin moin" co oznacza nic innego jak dzień dobry, ja natomiast odpowiadałam "Ave Cezar" co niejednokrotnie wprawiało tubylców w nieliche zakłopotanie. A z biegiem czasu sąsiedzi też zaczęli mnie witać zwrotem "Ave Cezar" co teraz wywołuje górę śmiechu				</div>
				
				<div class=

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Czytaj więcej