opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą opiekunką, Panią Jadwigą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Jadwigą

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń
.
Dzisiaj już nasz siódmy wywiad -Pani Jadwiga zaczęła z nami współpracę wyjeżdżając w Walentynki na pierwsze zlecenie w naszej firmie. Dała się poznać jako energiczna i ciekawa świata osobą z ogromnymi zasobami cierpliwości. Jej podopieczni zawsze znajdą u niej uśmiech i dobre słowo.

Stella Medcare24 Team. Pani Jadwigo zaczęłyśmy współpracę w lutym tego roku, zadzwoniłam do pani z walentynkową ofertą, dlaczego Pani zdecydowała się na pracę w opiece?

Jadwiga:Zdecydowałam się, ponieważ jestem na emeryturze i czasu mam dosyć. Emeryturka mała a że zasięgnęłam informacji o firmie i miałam pozytywne opinie zdecydowałam się akurat na firmę Medcare.

Stella Medcare24 Team. Proszę mi powiedzieć jakie szkolenia, kursy udało się Pani zrealizować?

Jadwiga: No to znaczy się tak, były zdalne. Przechodziłam kurs- językowy i taki dotyczący pracy w opiece.

Stella Medcare24 Team: Gdzie nauczyła się Pani tak komunikatywnie mówić w języku niemieckim?

Jadwiga: Ja mieszkałam od urodzenia w Gubinie i w latach 1978-1980 pracowałam w Niemczech na kuchni, jako kucharka. Język niemiecki nie był mi więc zupełnie obcy, także tuż przy granicy polsko - niemieckiej mieszkałam.

Stella Medcare24 Team : Proszę mi powiedzieć co Pani najbardziej lubi w pracy opiekunki osób starszych?

Jadwiga :Jest to dosyć przyjemna praca, także są różne chwile, ale w sumie akurat ja tak trafiałam na rodziny bardzo dobre. Nikt nie miał żadnych pretensji, wręcz odwrotnie- byli zadowoleni. Na zleceniu było po prostu dobrze, fajnie.

Stella Medcare24 Team: Proszę mi powiedzieć jakie cechy charakteru powinna wg Pani powinna zawierać opiekunka osób starszych z prawdziwego zdarzenia?

Jadwiga : No cóż, przede wszystkim dużo, dużo cierpliwości, wyrozumiałości- bo to są osoby starsze, które rożnie się zachowują. Trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości do starszych osób. Jest na ogół dobrze, jeżeli jest się w stosunku do osoby starszej miłą, sympatyczną, pomocną osobą, więc te osoby starsze też po prostu wtedy odwdzięczają się. Trzeba przede wszystkim mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

Stella Medcare24 Team: Wspomniała Pani, że trafiała Pani na takich fajnych sympatycznych podopiecznych. Z jakimi podopiecznymi miała Pani okazję do tej pory pracować?

Jadwiga : Pracowałam tak: z małżeństwem przez 2 lata. Pan i Pani bardzo sympatyczni. Pan był na wózku, rodzina była wspaniała, nie dawali mi zakupów robić, jeżli coś to prosili, żeby jechać z nimi albo przywozili, ja pisałam po prostu na kartce, co mi trzeba.Nigdy nie odmówiono mi cokolwiek bym napisała na kartce, żeby mi kupili. No i tam pan po niecałych 2 latach, po prostu miał amputację nogi, później tam różne takie były choroby, że pan zmarł. Byłam z Panią. Ta Pani też była bardzo sympatyczna, spokojna po śmierci męża. Udawało nam się fajnie współpracować. Później musiałam zrezygnować, bo Pani też zmarła. Miałam następną rodzinę- samą Panią, która zamieszkiwała z córką. Córka była tak samo sympatyczną osobą, bardzo przyjazną. Pani była chodząca o rollatorze, trzeba było jej pomagać przy wstawaniu, jak w nocy się budziła, ale było to bardzo rzadko. Tak akurat mi się to trafiało, że w niewielu rodzinach byłam przez te 5 lat, ale trafiały mi się dobre rodziny, więc nie mogę powiedzieć złego zdania.

Stella Medcare24 Team: Czy w pracy opiekunki zdarzają się zabawne historie z podopiecznymi?

Jadwiga : Zazwyczaj to ... zabawne :)

Stella Medcare24 Team: Czy coś zabawnego się wydarzyło w Pani pracy, co Pani do teraz wspomina z uśmiechem na ustach?

Jadwiga : Teraz byłam u Pana, ale zmarł pan 26 lipca. Był przemiły facet, leżący. Jeździliśmy na spacery wózkiem elektrycznym. Zawsze jak mu mówiłam, że idziemy na spacer to strasznie klaskał w ręce i mówił " Jadwinia jedziemy, jedziemy"

Stella Medcare24 Team: Super

Jadwiga : To było takie wspaniałe u niego. Bardzo był wyrozumiały, spokojnie leżał, ale codziennie chodziliśmy na spacery. tak się stało że zszedł po prostu. To są starsi ludzie, do 90-tki dobijają, 88, 86. Miałam dobre kontakty z ludźmi. Nie zraziłam się.

Stella Medcare24 Team: Dobrze, proszę mi powiedzieć, bo praca opiekuna jest taką bardzo szlachetną, ale i wymagającą od opiekuna takiej energii. Jak Udaje się Pani realizować w tej pracy i jednocześnie dbać o własny spokój i żeby mieć tę cierpliwość dla osób starszych? Co pani robi?

Jadwiga : To znaczy się tak: po prostu trzeba się w stosunku do osoby podopiecznej zachowywać fair, bo jeżeli nawet by głos człowiek podniósł czy coś takiego, to osoba zaraz się zraża. Ale też potrzebna jest jakaś regeneracja mojego organizmu, moich sił i wszystkiego. Więc po prostu jak miałam przerwę, chodziłam sama na spacery, a jeżeli osoba wstała to chodziliśmy sobie wspólnie po kawie. O godzinie 15.00 kawa i po niej chodziliśmy razem. Ja regenerując się chodziłam jeszcze dodatkowo sama na te półtorej godziny, odpoczywałam i jeszcze pól godzinki miałam dla siebie samej, odpocząć po tym długim spacerze.

Stella Medcare24 Team: Rozumiem, Proszę mi powiedzieć jakie są Pani marzenia?

Jadwiga : Jakie są moje marzenia, czy ja wiem...

Stella Medcare24 Team : Co tam Pani w duszy gra, co by pani jeszcze chciała zrobić, może gdzie pojechać, co przeżyć?

Jadwiga : Chciałabym, ale no nie wiem, nie wiem... Chciałabym gdzieś pojechać dalej za granicę, zobaczyć jak inni ludzie żyją, jakie problemy mają. Np. kolega był teraz w Izraelu w 2009 roku., przysłał mi filmy wszystkie. Było wspaniale. Myślę, że chciałabym tam jechać, zobaczyć jak ludzie żyją blisko strefy Gazy. No tak mnie ten wyjazd tam w ten region korci.

Stella Medcare24 Team: Proszę mi powiedzieć jaką miałaby Pani radę dla osób, które dopiero myślą o pracy w opiece, które chciałyby spróbować? Co takiego trzeba zrobić, czy czego się nauczyć żeby ta praca była dla nich łatwiejsza ?

Jadwiga : No czego się nauczyć, tak jak już mówiłam- cierpliwości, wyrozumiałości. trzeba być taką osobą tak jak ja przykładowo. Ja zawsze podchodzę z uśmiechem, nawet gdy nie mam humoru, nawet gdybym miała jakiś inny dzień, to nigdy nie okazałam, że jestem smutna, że coś mi tam nie tak odpowiada czy mam jakiś problem w domu. Nigdy tego nie okazywałam. Zawsze wstałam, z uśmiechem podchodziłam i tak całe dnie było, więc dlatego mówię, nie miałam problemu z podopiecznymi. To jest bardzo duża zaleta i ta cierpliwość w stosunku do podopiecznych. Jeżeli zaczyna się tą pracę to myślę, że trzeba by było to do serca sobie wziąć.

Stella Medcare24 Team : Proszę mi jeszcze powiedzieć, z czego najbardziej jest pani zadowolona współpracując z nami, z firmą Medcare24?

Jadwiga : Tak jak mówię, zasięgnęłam informacji u znajomych, którzy u Was pracują. Opinie były tak ogólnie pozytywne, więc się zdecydowałam. Jest po prostu tak: Panie koordynatorki są bardzo miłe, dzwonią, pytają się czy jest okej, czy wszystkie produkty mam itd. Kontakt z p koordynator- jest bardzo miły. No i co, najważniejsze, że pieniążki na konto są odpowiednio systematycznie. Także to jest duży plus, Duży bo tak jak się słyszy w niektórych firmach różnie bywa, ale akurat w moje firmie naprawdę jest okej. Dlatego nie odchodzę z tej firmy tylko u Was zostaję :)

Stella Medcare24 Team: Pani Jadwigo ja bardzo dziękuję za poświęcony czas, życzę pani spełnienia marzeń, co do zobaczenia tej bliskiej okolicy sStrefy Gazy. Mam nadzięję, że bezpiecznie.

Jadwiga : Tak jest tam na prawdę wspaniale, 5 filmików mi przysłał znajomy. Jest cudownie jak ludzie sobie tam dają radę- to jest naprawdę coś pięknego.

Stella Medcare24 Team: Dziękuję za udzielenie wywiadu.

Jadwiga : Dziękuję serdecznie

Wywiad przeprowadziła: Stella z Medcare24 Team
Rekruter i cukiernik z zamiłowania. Swoja pracę traktuję z pasją a opiekunki są dla mnie najważniejsze. Staram się, aby wszyscy opiekunowie i opiekunki na zleceniach czuli się ważni i doceniani. Jestem również trenerem szkoleniowcem w dziedzinie wypalenia zawodowego. Prywatnie jestem mamą 2 wspaniałych córek, opiekunką 2 puchatych i asertywnych kotów. Cechuje mnie niepoprawny i zaraźliwy optymizm oraz postrzeganie ludzi w samych superlatywach. Moim hobby jest szeroko pojęte dziewiarstwo oraz pieczenie ciast, które można testować na spotkaniach przy kawie w biurze dla opiekunek. Chętnie pomogę Ci znaleźć wymarzoną pracę w opiece i odpowiem na każde twoje pytanie czy obawy- zadzwoń 519 649 038 lub napisz do mnie opiekunka@medcare24.pl

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Czytaj więcej