opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Izabelą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Izabelą

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.
To już nasz trzynasty wywiad - Pani Izabela jest osobą komunikatywną, sympatyczną, otwartą, jak również zaangażowaną w wykonywanie swoich obowiązków. Jest wesoła i serdeczna, z Medcare24 współpracuje już kilka miesięcy i współpraca z nią jest zawsze na wysokim poziomie. Aktualnie ma swoje stałe zlecenie, na którym wymienia się ze swoją siostrą.
✅Dominika Medcare24: Pani Izabelo, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Izabela: Pracuję w branży opieki od około 2 lat. Czynnik ekonomiczny był jednym z powodów podjęcia się tej pracy. W pracy opiekunki jest także dużo czasu wolnego, który spokojnie mogę spędzić z moją rodziną po powrocie.
✅Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego ?
Izabela: Całkiem niedawno zrobiłam kurs z żywienia seniorów, który jest bardzo przydatnym kursem w tym zawodzie. Języka niemieckiego uczyłam się w szkole, a potem sama gdy już zdecydowałam się na pracę w tej branży. Nie ukrywam, że wciąż się uczę.
✅Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Izabela: Lubię z pracować z osobami starszymi. A w pracy opiekunki lubię sam charakter tej pracy.
✅Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia?
Izabela: Opiekunka osób starszych z prawdziwego zdarzenia powinna: 
- być cierpliwa
- mieć empatię
- mieć dystans do siebie
- zdawać sobie sprawę z tego,że spotka się z inną mentalnością ,nawykami i tradycjami
- być osobą wyrozumiałą.
✅Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Izabela: Każdy podopieczny jest chory i potrzebuje naszej pomocy a sytuacje z tym związane mogą być różne czyli pozytywne i mniej pozytywne
✅Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ?
Izabela: Zabawne i ciekawe sytuacje zdarzają się dość często, więc nie sposób je wszystkie zapamiętać.
Na początku pracowałam z Panem,który pochodził z mojego miasta i to była niezwykle ciekawa opowieść. Innym razem pracowałam z Panią, która na początku myślała, że przyjechałam do niej w odwiedziny.
✅Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Izabela: Praca opiekunki ma to do siebie, że w miarę możliwości można wprowadzić jakąś powtarzalność i na spokojnie realizować plan dnia godzina po godzinie.
W czasie wolnym trzeba robić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność i nie zamartwiać się sprawami, na które nie mamy wpływu.
✅Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?

Izabela: Osoba, która jest zdecydowana na rozpoczęcie takiej pracy powinna sobie zadać przede wszystkim pytanie, czy jest w stanie żyć nie swoim życiem w trakcie pracy. 
Powinna też uczyć się języka, to bardzo ważne. Powinna również szukać informacji o opiece nad osobą starszą, a najlepiej zrobić kurs opiekuna. To wiele ułatwia.
✅Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ? Czy poleciłaby Pani pracę w firmie Medcare24 swojej przyjaciółce ?
Izabela: Najbardziej zadowolona jestem z tego, że nigdy nie czułam się pozostawiona sama sobie z moim problemem.
Panie z biura chętnie służą pomocą i są niezwykle skuteczne.
Pracę w Medcare24 poleciłabym z czystym sumieniem swojej przyjaciółce i każdej innej osobie, która ma zamiar pracować w charakterze opiekuna osoby starszej.
Dominika- w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343, chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy! Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje spełniam swoje marzenia.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat, mam taki plan, że do końca życia zwiedzę wszystkie kontynenty.✅

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej