opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Izabelą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Izabelą

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń.
To już nasz trzynasty wywiad - Pani Izabela jest osobą komunikatywną, sympatyczną, otwartą, jak również zaangażowaną w wykonywanie swoich obowiązków. Jest wesoła i serdeczna, z Medcare24 współpracuje już kilka miesięcy i współpraca z nią jest zawsze na wysokim poziomie. Aktualnie ma swoje stałe zlecenie, na którym wymienia się ze swoją siostrą.
✅Dominika Medcare24: Pani Izabelo, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Izabela: Pracuję w branży opieki od około 2 lat. Czynnik ekonomiczny był jednym z powodów podjęcia się tej pracy. W pracy opiekunki jest także dużo czasu wolnego, który spokojnie mogę spędzić z moją rodziną po powrocie.
✅Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego ?
Izabela: Całkiem niedawno zrobiłam kurs z żywienia seniorów, który jest bardzo przydatnym kursem w tym zawodzie. Języka niemieckiego uczyłam się w szkole, a potem sama gdy już zdecydowałam się na pracę w tej branży. Nie ukrywam, że wciąż się uczę.
✅Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Izabela: Lubię z pracować z osobami starszymi. A w pracy opiekunki lubię sam charakter tej pracy.
✅Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia?
Izabela: Opiekunka osób starszych z prawdziwego zdarzenia powinna: 
- być cierpliwa
- mieć empatię
- mieć dystans do siebie
- zdawać sobie sprawę z tego,że spotka się z inną mentalnością ,nawykami i tradycjami
- być osobą wyrozumiałą.
✅Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Izabela: Każdy podopieczny jest chory i potrzebuje naszej pomocy a sytuacje z tym związane mogą być różne czyli pozytywne i mniej pozytywne
✅Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ?
Izabela: Zabawne i ciekawe sytuacje zdarzają się dość często, więc nie sposób je wszystkie zapamiętać.
Na początku pracowałam z Panem,który pochodził z mojego miasta i to była niezwykle ciekawa opowieść. Innym razem pracowałam z Panią, która na początku myślała, że przyjechałam do niej w odwiedziny.
✅Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Izabela: Praca opiekunki ma to do siebie, że w miarę możliwości można wprowadzić jakąś powtarzalność i na spokojnie realizować plan dnia godzina po godzinie.
W czasie wolnym trzeba robić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność i nie zamartwiać się sprawami, na które nie mamy wpływu.
✅Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?

Izabela: Osoba, która jest zdecydowana na rozpoczęcie takiej pracy powinna sobie zadać przede wszystkim pytanie, czy jest w stanie żyć nie swoim życiem w trakcie pracy. 
Powinna też uczyć się języka, to bardzo ważne. Powinna również szukać informacji o opiece nad osobą starszą, a najlepiej zrobić kurs opiekuna. To wiele ułatwia.
✅Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ? Czy poleciłaby Pani pracę w firmie Medcare24 swojej przyjaciółce ?
Izabela: Najbardziej zadowolona jestem z tego, że nigdy nie czułam się pozostawiona sama sobie z moim problemem.
Panie z biura chętnie służą pomocą i są niezwykle skuteczne.
Pracę w Medcare24 poleciłabym z czystym sumieniem swojej przyjaciółce i każdej innej osobie, która ma zamiar pracować w charakterze opiekuna osoby starszej.
Dominika- w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343, chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy! Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje spełniam swoje marzenia.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat, mam taki plan, że do końca życia zwiedzę wszystkie kontynenty.✅

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej