opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Ireną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Ireną

To już nasz jedenasty wywiad - Pani Irena to ciepła, wesoła i serdeczna osoba, która z dużym zaangażowaniem wykonuje swoją pracę, o czym świadczą jej dobre referencje, które otrzymała od rodzin niemieckich. Kocha zwierzęta i kwiaty, jest cierpliwą i wyrozumiałą opiekunką. Jako opiekunka osób starszych pracuje ponad 4 lata.
✅Dominika Medcare24: Pani Ireno, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Irena: Ponad 4 lata temu podjęłam decyzję aby spróbować swoich sił w opiece seniorów w Niemczech. Prowadziłam wtedy działalność gospodarczą i zyski były coraz mniejsze. Zamknęłam zakład i zaczęłam uczyć się języka niemieckiego z Internetu.
✅Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego ?
Irena: Uczestniczyłam w kursie podstawowej opieki i pomocy przy osobie starszej, niepełnosprawnej. Po około trzech miesiącach udało mi się wyjechać na swoje pierwsze zlecenie. Pracując w Niemczech ciągle rozwijałam umiejętność posługiwania się językiem niemieckim. W tej chwili po czterech latach pracy całkiem nieźle dogaduję się z Niemcami.
✅Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Irena: Praca w opiece uczy cierpliwości, współczucia i empatii. Jakoś tak się złożyło, że zawsze trafiałam na lekkie zlecenia i sympatycznych podopiecznych, nie wiem może to moje nastawienie.
✅Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Irena: Praca w opiece uczy cierpliwości, współczucia i empatii i takie cechy powinna mieć opiekunka.
✅Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Irena: Jakoś tak się złożyło, że zawsze trafiałam na lekkie zlecenia i sympatycznych podopiecznych, nie wiem może to moje nastawienie 				</div>
				
				<div class=

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej