opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Ireną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Ireną

To już nasz jedenasty wywiad - Pani Irena to ciepła, wesoła i serdeczna osoba, która z dużym zaangażowaniem wykonuje swoją pracę, o czym świadczą jej dobre referencje, które otrzymała od rodzin niemieckich. Kocha zwierzęta i kwiaty, jest cierpliwą i wyrozumiałą opiekunką. Jako opiekunka osób starszych pracuje ponad 4 lata.
✅Dominika Medcare24: Pani Ireno, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Irena: Ponad 4 lata temu podjęłam decyzję aby spróbować swoich sił w opiece seniorów w Niemczech. Prowadziłam wtedy działalność gospodarczą i zyski były coraz mniejsze. Zamknęłam zakład i zaczęłam uczyć się języka niemieckiego z Internetu.
✅Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego ?
Irena: Uczestniczyłam w kursie podstawowej opieki i pomocy przy osobie starszej, niepełnosprawnej. Po około trzech miesiącach udało mi się wyjechać na swoje pierwsze zlecenie. Pracując w Niemczech ciągle rozwijałam umiejętność posługiwania się językiem niemieckim. W tej chwili po czterech latach pracy całkiem nieźle dogaduję się z Niemcami.
✅Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Irena: Praca w opiece uczy cierpliwości, współczucia i empatii. Jakoś tak się złożyło, że zawsze trafiałam na lekkie zlecenia i sympatycznych podopiecznych, nie wiem może to moje nastawienie.
✅Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Irena: Praca w opiece uczy cierpliwości, współczucia i empatii i takie cechy powinna mieć opiekunka.
✅Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Irena: Jakoś tak się złożyło, że zawsze trafiałam na lekkie zlecenia i sympatycznych podopiecznych, nie wiem może to moje nastawienie 				</div>
				
				<div class=

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej