opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Agnieszką

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Agnieszką

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń
.
Dzisiaj już nasz dziewiąty wywiad - Pani Agnieszka to opiekunka z trzynastoletnim stażem w opiece nad osobami starszymi oraz ukończonym kursem z języka niemieckiego. Jest bardzo zaradną, serdeczną, cierpliwą a jednocześnie wesołą osobą. Lubi zwiedzać świat i poznawać nowych ludzi oraz jazdę samochodem. Pani Agnieszka z Medcare24 wyjeżdża już długo i nigdy się na niej nie zawiedliśmy, dlatego chętnie ją polecamy rodzinom niemieckim. To konkretna i rzeczowa opiekunka.

Dominika Medcare24: Pani Agnieszko, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Agnieszka: Moją pracę zaczęłam w 2007 roku i nie będę ukrywała, że wtedy ważne były pieniądze....to był bardzo ciężki czas dla mnie...

Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować ?
Agnieszka: Przed wyjazdem prywatnie zrobiłam kurs nauki języka niemieckiego, ale tylko 1 miesiąc, ponieważ dla mnie było to wtedy za drogie. Potem pracując już na terenie Niemiec jedna rodzina wysłała mnie na kurs językowy opłacając mi wszystko. A potem to już sama się uczyłam.

Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Agnieszka: Możliwość poznawania świata, okolic, w których pracuję, charakter podopiecznej. Dla mnie ważne jest też to, że wszystko realizuje sama tak, jak mi pasuje.

Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Agnieszka: przede wszystkim powinna mieć dużą empatię. Ale także: zrozumienie, cierpliwość, ciepło wewnętrzne.

Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Agnieszka: Moimi podopiecznymi były osoby chore na demencję, cukrzycę, choroby serca i układu oddechowego, osoby po amutacji nogi lub obu kończyn, osoby chore na nowotwory.

Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ?
Agnieszka: Najciekawszym dla mnie wydarzeniem to była ucieczka ze zlecenia ;) Moja poprzednia firma wiedziała o tym, byłam na zleceniu swoim samochodem i o godz. czwartej nad ranem bez włączania świateł uciekłam. Zatrzymałam się o wiele dalej, poukładałam porządnie walizki, zapaliłam auto i w drogę 800 km. To było bardzo ciężkie zlecenie, zero poszanowania mojej pracy, wyzwiska. Firma dala wypowiedzenie rodzinie, ponieważ nie dało się tam dłużej pracować. Do opieki było małżeństwo i pani była złośliwa, a pan agresywny.
Najmilej z kolei wspominam pracę przy pani z chorobą Parkinsona, rodzina była wspaniała, miała pełen szacunek do mojej osoby. Dodatkowo przyjeżdżały służby medyczne, które dziękowały mi za moją pracę. Po śmierci podopiecznej rodzina poprosiła mnie o zostanie na pogrzebie, zostałam. Bardzo miło wspominam też zlecenie, gdzie razem z podopiecznym jechaliśmy samochodem i podopieczny chciał być moim nawigatorem. Zaufałam mu i pojechaliśmy. Oczywiście pan zabłądził i śmiechu oraz stresu było co nie miara...

Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Agnieszka: Osobiście mam bardzo duże pokłady cierpliwości, ale jak mam wolne to się wyłączam totalnie - dużo się uczę, czytam, chodzę na spacery… To jest mój czas, w ten sposób regeneruję swoje siły..

Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?

Agnieszka: Ja zaczynalam od nauki jezyka,wiadomo,że na to potrzeba czasu..dla mnie bardzo ważny jest spokój,cisza,dobrze jest zorganizowac sobie dzien pracy. Niemcy lubią punkualność,systematyczność. W tej chwili dużo rzeczy wyczuwam już intuicyjnie.

Dominika Medcare24: Jakie są Pani marzenia ? Jak najchętniej spędza Pani czas wolny?
Agnieszka: Bardzo lubię spędzać czas wolny w domu, tak po prostu sama ze sobą, chętnie też wyjeżdżam do córki. Moje marzenie to Ford MUSTANG.

Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ?
Agnieszka: Cenię firmę za punktualność, dobrą organizację przejazdów busikami. Chętnie polecam Medcare24.

Wywiad przeprowadziła Dominika- w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343, chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy! Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje spełniam swoje marzenia. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat, mam taki plan, że do końca życia zwiedzę wszystkie kontynenty.

Podobne artykuły

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Violettą

Czytaj więcej

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Anną

Czytaj więcej