opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Agnieszką

Wywiad z naszą Opiekunką, Panią Agnieszką

Cyklem wywiadów z naszymi Opiekunami / Opiekunkami - chcemy pokazać, że praca w branży opieki może być dobrą pracą w której Opiekunowie / Opiekunki są doceniani i zadowoleni ze swoich zleceń
.
Dzisiaj już nasz dziewiąty wywiad - Pani Agnieszka to opiekunka z trzynastoletnim stażem w opiece nad osobami starszymi oraz ukończonym kursem z języka niemieckiego. Jest bardzo zaradną, serdeczną, cierpliwą a jednocześnie wesołą osobą. Lubi zwiedzać świat i poznawać nowych ludzi oraz jazdę samochodem. Pani Agnieszka z Medcare24 wyjeżdża już długo i nigdy się na niej nie zawiedliśmy, dlatego chętnie ją polecamy rodzinom niemieckim. To konkretna i rzeczowa opiekunka.

Dominika Medcare24: Pani Agnieszko, od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Agnieszka: Moją pracę zaczęłam w 2007 roku i nie będę ukrywała, że wtedy ważne były pieniądze....to był bardzo ciężki czas dla mnie...

Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować ?
Agnieszka: Przed wyjazdem prywatnie zrobiłam kurs nauki języka niemieckiego, ale tylko 1 miesiąc, ponieważ dla mnie było to wtedy za drogie. Potem pracując już na terenie Niemiec jedna rodzina wysłała mnie na kurs językowy opłacając mi wszystko. A potem to już sama się uczyłam.

Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych ?
Agnieszka: Możliwość poznawania świata, okolic, w których pracuję, charakter podopiecznej. Dla mnie ważne jest też to, że wszystko realizuje sama tak, jak mi pasuje.

Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia ?
Agnieszka: przede wszystkim powinna mieć dużą empatię. Ale także: zrozumienie, cierpliwość, ciepło wewnętrzne.

Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować ?
Agnieszka: Moimi podopiecznymi były osoby chore na demencję, cukrzycę, choroby serca i układu oddechowego, osoby po amutacji nogi lub obu kończyn, osoby chore na nowotwory.

Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece ?
Agnieszka: Najciekawszym dla mnie wydarzeniem to była ucieczka ze zlecenia ;) Moja poprzednia firma wiedziała o tym, byłam na zleceniu swoim samochodem i o godz. czwartej nad ranem bez włączania świateł uciekłam. Zatrzymałam się o wiele dalej, poukładałam porządnie walizki, zapaliłam auto i w drogę 800 km. To było bardzo ciężkie zlecenie, zero poszanowania mojej pracy, wyzwiska. Firma dala wypowiedzenie rodzinie, ponieważ nie dało się tam dłużej pracować. Do opieki było małżeństwo i pani była złośliwa, a pan agresywny.
Najmilej z kolei wspominam pracę przy pani z chorobą Parkinsona, rodzina była wspaniała, miała pełen szacunek do mojej osoby. Dodatkowo przyjeżdżały służby medyczne, które dziękowały mi za moją pracę. Po śmierci podopiecznej rodzina poprosiła mnie o zostanie na pogrzebie, zostałam. Bardzo miło wspominam też zlecenie, gdzie razem z podopiecznym jechaliśmy samochodem i podopieczny chciał być moim nawigatorem. Zaufałam mu i pojechaliśmy. Oczywiście pan zabłądził i śmiechu oraz stresu było co nie miara...

Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Agnieszka: Osobiście mam bardzo duże pokłady cierpliwości, ale jak mam wolne to się wyłączam totalnie - dużo się uczę, czytam, chodzę na spacery… To jest mój czas, w ten sposób regeneruję swoje siły..

Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece ?

Agnieszka: Ja zaczynalam od nauki jezyka,wiadomo,że na to potrzeba czasu..dla mnie bardzo ważny jest spokój,cisza,dobrze jest zorganizowac sobie dzien pracy. Niemcy lubią punkualność,systematyczność. W tej chwili dużo rzeczy wyczuwam już intuicyjnie.

Dominika Medcare24: Jakie są Pani marzenia ? Jak najchętniej spędza Pani czas wolny?
Agnieszka: Bardzo lubię spędzać czas wolny w domu, tak po prostu sama ze sobą, chętnie też wyjeżdżam do córki. Moje marzenie to Ford MUSTANG.

Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24 ?
Agnieszka: Cenię firmę za punktualność, dobrą organizację przejazdów busikami. Chętnie polecam Medcare24.

Wywiad przeprowadziła Dominika- w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343, chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy! Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje spełniam swoje marzenia. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat, mam taki plan, że do końca życia zwiedzę wszystkie kontynenty.

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej