Ziołolecznictwo

Autor: Medcare24

Żeń-szeń, głóg, karczoch, rumianek czy szałwia – to prawdziwi sprzymierzeńcy seniorów. Do tej grupy warto dodać też miłorząb japoński i już mamy naturalne wsparcia w walce z chorobami. Tym właśnie zajmuje się ziołolecznictwo, określane też fitoterapią. To sposób na rozprawienie się z dolegliwościami za pomocą naturalnych produktów.

Czytaj więcej

Zaburzenia, jakie mogą wystąpić po udarze

Autor: Medcare24

Udar mózgu to bardzo częsta przypadłość, zwłaszcza u osób starszych. Szacuje się, że jest to jedna z najczęstszych przyczyn trwałego inwalidztwa u seniorów! Czy tej wizji można zapobiec? Czy udar jest równoznaczny z wyrokiem śmierci? I czy udar udarowi równy? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Czytaj więcej

Wakacje z seniorem – o czym należy pamiętać?

Autor: Medcare24

Sezon urlopowy za pasem, nic więc dziwnego, że każdy zaczyna planować letnie wojaże. Na wakacje, a więc chwilę odpoczynku od codzienności, zasługuje każdy z nas – bez względu na wiek. Seniorzy również chcą i mogą wyjeżdżać z domu. Jednak z racji na ich metrykę, przygotowania do takiego wyjazdu muszą uwzględnić wiele czynników.

Czytaj więcej

Terapie dla osób starszych – tlenoterapia hiperbaryczna

Autor: Medcare24

Średnia długość życia człowieka się zwiększa. Oznacza to, że dłuższy staje się okres starości. Medycyna postępuje i pojawiają się różnego rodzaju terapie dla osób starszych, które w mało inwazyjny sposób są w stanie ukoić ból i przynieść znaczną poprawę.

Czytaj więcej

Podopieczny z zatwardzeniem

Autor: Medcare24

Leki przeczyszczające to drugie – po środkach przeciwbólowych – najczęściej kupowane leki na świecie. Problem z zaparciami, czyli trudnościami w oddawaniu stolca, ma bardzo wiele osób. Jest to przypadłość, która nasila się wraz z wiekiem. Statystyki wskazują, że nawet 40% seniorów na świecie cierpi na tego typu problemu gastryczne.

Czytaj więcej

Podopieczny z łuszczycą

Autor: Medcare24

Skóra u osób starszych często nie jest w najlepszej kondycji. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu, przez co traci ona elastyczność, pojawiają się zmarszczki, jak również liczne przebarwienia i znamiona. Seniorzy skarżą się na przesuszoną skórę, dodatkowo częstym problemem jest łuszczyca. To choroba nieuleczalna, która dotyka 180 milionów ludzi na świecie.

Czytaj więcej

Senior z artrozą – jak powinna wyglądać prawidłowa opieka

Autor: Medcare24

Staw biodrowy – ból, sztywność, trudności z poruszaniem się; staw kolanowy – obrzęk, ból po dłuższym chodzeniu; stawy rąk – sztywnienie i drętwienie; kręgosłup szyjny – sztywność szyi i ramion połączona z bólem; część lędźwiowa – ból przy zmianie pozycji. Wszystko to może wskazywać na początkowe stadium ARTROZY.

Czytaj więcej

Podopieczny z endoprotezą

Autor: Medcare24

Zwyrodnienie stawów zostało uznane przez WHO za schorzenie cywilizacyjne. Oznacza to, że bardzo duży odsetek seniorów będzie musiał liczyć się z wszczepieniem endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego, czyli mówiąc krótko – z wymianą stawu. To poważny zabieg, który jednak potrafi znacznie poprawić komfort życia seniora.

Czytaj więcej

Podopieczny z astmą

Autor: Medcare24

W naszym kraju na astmę cierpi aż 5% populacji. Problemy z oddychaniem to sztandarowy objaw tej choroby. Trzeba dodać – choroby niebezpiecznej, której nie wolno bagatelizować. A szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku podopiecznych w podeszłym wieku, u których wykryto astmę.

Czytaj więcej

Pacjent z rozrusznikiem serca

Autor: Medcare24

Serce jak dzwon to marzenie każdego z nas. Niestety, okazuje się, że niewielu seniorów może poszczycić się zdrowym sercem. W starszym wieku prym wiodą choroby układu sercowo-naczyniowego. Jednak niedomaganie w tej kwestii zwykle nie oznacza jeszcze wyroku śmierci.

Czytaj więcej

Domy wielopokoleniowe

Autor: Medcare24

Domy wielopokoleniowe to przede wszystkim miejsce zamieszkania, ale i również miejsce spotkań, gdzie współpraca między pokoleniami starszymi jak i młodszymi jest najważniejszym aspektem społecznego życia.

Czytaj więcej

Dlaczego przeziębienie może być niebezpieczne dla seniora?

Autor: Medcare24

Dopada w sumie milionów Polaków 2-4 razy do roku, trwa około tygodnia... O czym mowa? O wirusowym zapaleniu dróg oddechowych, czyli potocznie określanym przeziębieniu. Nie jest to groźna choroba, ale jej bagatelizowanie może nam przysporzyć nie lada kłopotów. Zwłaszcza jeśli osoba, która padła ofiarą przeziębienia, jest w podeszłym wieku.

Czytaj więcej

Hobby dla seniora

Autor: Medcare24

Dysponują dużą ilością czasu – to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi na myśl o seniorach. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak czas to nie wszystko, obok niego występują liczne ograniczenia związane z występowaniem dolegliwości. Stąd też starość powszechnie uznawana jest za okres swoistej bierności.

Czytaj więcej

Agresywna postać demencji

Autor: Medcare24

Opieka nad osobą starszą nie zawsze jest prosta. Mowa tutaj nie tylko o różnicach pokoleniowych, ale przede wszystkim o wielu chorobach, które dotykają seniorów. Chorobach, które nie tylko upośledzają czynności życiowe podopiecznego, ale również o takich przypadłościach, które diametralnie zmieniają jego usposobienie.

Czytaj więcej

Jak ćwiczyć pamięć seniora

Autor: Medcare24

W tym wieku już tak jest” – jakże często to słyszymy, prawda? To jedna z najpopularniejszych wymówek seniorów, gdy czegoś zapomną – gdzie położyli receptę, o której mieli umówioną wizytę, kiedy są urodziny wnuczki.

Czytaj więcej