Mamo, kocham cię - ale na odległość

Autor: Medcare24

Starość to czas, kiedy role odwracają się – to rodzice coraz bardziej potrzebują naszej obecności i opieki, a my niejako zaczynamy spłacać swój dług, jaki zaciągnęliśmy w dzieciństwie.

Czytaj więcej

Nowotwór zmienia wszystko

Autor: Medcare24

Informacja o chorobie nowotworowej zawsze jest szokiem. Zanim się z nią oswoimy, nierzadko pierwszą i jedyną myślą jest świadomość nadchodzącej śmierci. Stawiamy sobie pytania: dlaczego ja, dlaczego właśnie mnie to spotkało, co zrobiłem źle, czego nie dopilnowałem?

Czytaj więcej

Krucha psychika osoby starszej

Autor: Medcare24

Starość może być czasem bardzo pogodnym, ale może być też pełna niebezpieczeństw i trudnych wyzwań.

Czytaj więcej

Jak poradzić sobie ze śmiercią współmałżonka  

Autor: Medcare24

Na śmierć nigdy nie ma właściwej pory, zawsze jest trudnym i bolesnym przeżyciem, zawsze też przychodzi zbyt wcześnie. Kiedy jednak przeżyliśmy z kimś całe życie, a po stracie współmałżonka zostajemy sami – wydaje się szczególnie trudna do udźwignięcia.

Czytaj więcej

Organizacja opieki nad osobą starszą - nie w pełni niesprawną

Autor: Medcare24

Zupełnie naturalnym jest, że każdy z nas marzy, aby dożyć sędziwego wieku w zdrowiu i pełnej sprawności umysłowej. To – poza zwykłymi ograniczeniami wynikającymi ze starzenia się organizmu – daje nam względną sprawność i samodzielność, tym samym pozwala cieszyć się urokami jesieni życia, która jak najbardziej może być pogodna i piękna.

Czytaj więcej

Organizacja opieki nad osobą starszą - sprawną

Autor: Medcare24

Opieka nad osobą starszą wymaga dobrej organizacji życia domu. Oczywiście w dużej mierze zależy ona od stanu zdrowia i sprawności podopiecznego, w tym od jego kondycji fizycznej i psychicznej.

Czytaj więcej

Organizacja opieki nad osobą starszą - leżącą

Autor: Medcare24

Kiedy podejmujemy decyzję o objęciu opieki nad osobą straszą, zwłaszcza schorowaną i ograniczoną ruchowo, musimy zdać sobie sprawę, że sama miłość nie wystarczy.

Czytaj więcej

Pielęgnacja osoby starszej

Autor: Medcare24

Naturalną koleją rzeczy jest starzenie się ciała człowieka. Staje się on często zależny od drugiej osoby. Jedną z podstawowych zadań opieki nad starszą osobą jest pielęgnacja ciała.

Czytaj więcej

Odleżyny- jak zapobiegać i leczyć

Autor: Medcare24

Odleżyny to rany przewlekłe powstające na skutek uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej. Odleżyny są zazwyczaj konsekwencją długotrwałego unieruchomienia pacjenta na dłużej.

Czytaj więcej

Dom bez barier

Autor: Medcare24

Dom bez barier - dom dla osoby starszej. Przystosowanie domu osoby starszej jest bardzo ważne. Dzięki odpowiedniemu przystosowaniu mieszkania senior będzie czuł się pewniej i bezpieczniej.

Czytaj więcej

Opieka nad osobą chorą na alzheimera

Autor: Medcare24

Choroba rozwija się na początku bezobjawowo, zaczyna się od trudności w zapamiętywaniu nowych informacji. Większość chorych z takimi objawami zrzuca je na proces starzenia.

Czytaj więcej