Chemia w kosmetykach dla osób starszych – na co jesteśmy narażeni?

Autor: Medcare24

Pielęgnacja skóry to podstawa w trosce o dobry wygląd. Prawda jest taka, że nasza skóra zaczyna starzeć się już po 20. roku życia. Dlatego od razu warto zainwestować w porządnej jakości kosmetyki, które ujędrnią ją, wzmocnią produkcję kolagenu i pomogą utrzymać w doskonałej kondycji. Jednak wybór kosmetyków – zwłaszcza dla osób starszych – nie jest prostym zadaniem.

Czytaj więcej

Zespół poupadkowy

Autor: Medcare24

Starsze osoby, wraz z wiekiem, narażone są na coraz więcej schorzeń. Okazuje się jednak, że nie tylko przewlekłe choroby są dla seniorów utrudnieniem. Bardzo dużo problemów sprawiają zwykłe upadki. Dla osób młodszych, w pełni sprawnych, nie jest to żadnym problemem. Jednak osoby po 60 roku życia do takich sytuacji podchodzą zgoła inaczej.

Czytaj więcej

Zaginięcia seniorów – przyczyny, co zrobić w takiej sytuacji

Autor: Medcare24

Szacuje się, że w Polsce wśród wszystkich zaginięć 1/5 stanowią zaginięcia seniorów. To sporo. Oczywisty staje się powód zaginięć – nie chodzi o uprowadzenia czy buntownicze ucieczki, ale o kłopoty z pamięcią i zdrowiem. Senior może być sprawny fizycznie, jednak choroby na tle psychicznym mogą stopniowo odcinać jego mózg od rzeczywistości.

Czytaj więcej

Rozwój turystyki dla seniorów w Niemczech

Autor: Medcare24

Ciekawy program, moc atrakcji, dostosowane do potrzeb pensjonaty i wyżywienie, zapewniona opieka medyczna – to podstawowe wymagania, jakie obecnie zgłasza turysta senior podczas wyjazdu na wakacje. I okazuje się, że jest mnóstwo firm, które z uśmiechem te wymagania spełnią.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Autor: Medcare24

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej

Dzienne domy opieki dla seniora.

Autor: Medcare24

Wraz z wiekiem organizm człowieka gorzej funkcjonuje. Jest to naturalna kolej rzeczy. Osoby starsze często skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości, o wiele częściej podupadają na zdrowiu. Potrzebna jest im wtedy opieka – czasami całodobowa, czasami wystarczy jeśli ktoś z rodziny każdego dnia zajrzy do babci czy dziadka.

Czytaj więcej

Czym jest mieszkalnictwo wspomagane?

Autor: Medcare24

Istnieją różne formy opieki nad osobami starszymi. To, na jaką się decydujemy w dużej mierze zależy od formy seniora. Mając jednak szerokie pole wyboru, o wiele łatwiej jest zdecydować się na najbardziej optymalne rozwiązanie. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć jedno z nich. Mowa o mieszkalnictwie wspomaganym.

Czytaj więcej

Stopa cukrzycowa: objawy, leczenie

Autor: Medcare24

Niedokrwienie stóp, zaburzenia czucia, długie gojenie ran, owrzodzenia, osłabienie stawów, w konsekwencji zmiany w wyglądzie stopy utrudniające poruszanie się – mowa o stopie cukrzycowej. Choroba jest następstwem nieodpowiednio leczonej bądź nieleczonej w ogóle cukrzycy.

Czytaj więcej

Jaskra

Autor: Medcare24

Jaskra obok zaćmy, wyrodnienia plamki żółtej czy odwarstwienia siatkówki należy do najczęstszych chorób oczu. Jest bardzo niebezpieczna. Dlaczego? Dwa powody. Pierwszy: nieleczona prowadzi do ślepoty; drugi: długo rozwija się bezobjawowo.

Czytaj więcej

Dieta św. Hildegardy z Bingen – zasady

Autor: Medcare24

Żyła na przełomie XI i XII w., pierwsza założycielka żeńskiego klasztoru, ale nie tylko w tym zakresie zasługuje na miano „prekursorki”. Była pierwszą badaczką, która dokonała opisu niemieckiej fauny i flory, uznana również za pierwszego niemieckiego filozofa przyrody.

Czytaj więcej

Dieta św. Hildegardy z Bingen –  przepisy dla osób starszych

Autor: Medcare24

Zajrzeliśmy do kuchni Hildegardy i dzisiaj publikujemy kilka przepisów na znakomite potrawy na bazie orkiszu i kopru włoskiego.

Czytaj więcej

Zabiegi i terapeutyczna metoda ks. Sebastiana Kneippa

Autor: Medcare24

Polewanie naprzemiennie ciepłą i zimną wodą – tak w skrócie można opisać metodę terapeutyczną zaproponowaną przez niemieckiego krzewiciela medycyny naturalnej – ks. Sebastiana Kneippa. Cały system profilaktyczno-leczniczy tworzy pięć składników: wodolecznictwo, ziołolecznictwo, racjonalny sposób żywienia, ćwiczenia ruchowe oraz psychoterapia.

Czytaj więcej

Zabiegi dentystyczne dla osób starszych w Polsce

Autor: Medcare24

Dentyści niemal zgodnie formułują następujące stwierdzenia: „prawie 100 proc. pacjentów ma próchnicę. Osoby w wieku 35-44 lat mają średnio 25 zębów. Natomiast w wieku 65-74 lat – sześć. Przy czym 40 proc. ludzi po 65. roku życia jest bezzębna, a połowa z nich ma niesprawny narząd żucia”.

Czytaj więcej

Domy opieki dla niemieckiego seniora w Polsce

Autor: Medcare24

Atrakcyjna cena i wysoka jakość świadczonych usług – to wystarczy naszym sąsiadom z Zachodu, żeby przyjechać do Polski, aby tutaj spędzić jesień swojego życia. Bardzo prosta kalkulacja: co prawda seniorzy z Niemiec wymagający stałej opieki mogą liczyć na 1550 euro miesięcznie, jednak ta kwota nie jest wystarczająca, aby móc skorzystać z tego typu opieki.

Czytaj więcej

10 najlepszych uzdrowisk dla seniorów w Polsce

Autor: Medcare24

Prawie 50 polskich miejscowości ma status uzdrowiska. Co to oznacza? Że miejscowości te mają naturalne bogactwa (wody termalne, sole, borowiny), specyficzny klimat oraz liczne walory przyrodnicze. Dodatkowo miejsca te charakteryzują się odpowiednią bazą noclegową oraz zabiegową. Poniżej prezentujemy 10 najlepszych uzdrowisk dla seniorów.

Czytaj więcej