opiekawniemczech.pl

Wywiad z naszą opiekunką Panią Katarzyną

Wywiad z naszą opiekunką Panią Katarzyną

Pani Kasia to opiekunka z ponad ośmioletnim stażem w opiece nad osobami starszymi. Ma bogate doświadczenie i można szczerze powiedzieć, że niejedno już przeszła. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Dominika Medcare24: Pani Kasiu od kiedy pracuje Pani w branży opieki ? Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w opiece ?
Katarzyna: Pracuje 8 lat lubię tę pracę lubię pomagać starszym ludziom.

Dominika Medcare24: Jakie szkolenia / kursy udało się Pani zrealizować? Gdzie nauczyła się Pani tak dobrze języka niemieckiego?
Katarzyna: Nie mam żadnych kursów a języka niemieckiego nauczyłam się sama pracując w Niemczech.

Dominika Medcare24: Co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki Osób Starszych?
Katarzyna: Lubię rozmawiać ze swoimi podopiecznymi, chodzić na spacery oraz dbać o ich higienę.

Dominika Medcare24: Jakie cechy charakteru powinna mieć według Pani Opiekunka Osób Starszych z prawdziwego zdarzenia?
Katarzyna: Przede wszystkim Opiekunka powinna być wyrozumiała, uczciwa, pomocna oraz rozumieć starsze osoby, ponieważ sami kiedyś będziemy starsi i też będziemy potrzebować takiej pomocy od kogoś innego.

Dominika Medcare24: Jakimi podopiecznymi miała się Pani okazję do tej pory zajmować?
Katarzyna: Były to głównie osoby z demencją, schizofrenią, chorobą Alzheimera, depresją, po wylewach, na wózku, osoby chodzące przy rollatorze.

Dominika Medcare24: Czy może nam Pani opowiedzieć najciekawszą historię ze swojej pracy w opiece? Czy w pracy Opiekuna / Opiekunki zdarzają się też zabawne historie z podopiecznymi - czy mogłaby Pani nam o tym opowiedzieć ?
Katarzyna: Kiedyś byłam na zleceniu, gdzie podopieczna mieszkała z mężem. Rano schodzę z góry i idę do łazienki podopieczny przychodzi i mówi: „proszę nigdzie wody nie spuszczać, bo mi proteza wpadła do rury w umywalce” na to ja ok, nie będę. Za jakiś czas przyszedł zięć podopiecznego i zaczął naprawiać spłuczkę. Ja i podopieczna siedzimy koło stołu w kuchni i jemy śniadanko, pomyślałam sobie, że pójdę się zapytać, czy znalazła się proteza. A podopieczny mi odpowiedział z uśmiechem, że ciągle w buzi miał protezę a w rurze znaleźli część od maszynki. Śmialiśmy się z tego cały dzień.

Dominika Medcare24: Praca opiekuna jest pracą bardzo szlachetną, ale i wymagająca - jak udaje się Pani realizować w tej pracy jednocześnie dbając o własny spokój i codzienną cierpliwość dla osób starszych ?
Katarzyna: Na pewno trzeba być przygotowanym psychicznie: być spokojnym, mieć cierpliwość oraz powoli robić wszystko wokół podopiecznych. Ważne też jest aby dbać o systematyczność - jeżeli sprzątamy w ich domach wszystko odkładać tam, gdzie było położone wcześniej. Jeżeli np. jeździmy do pacjentów demencyjnych czy depresyjnych to musimy najpierw ich poznać i wyczuć, a następnie robić tak, aby czuli się bezpiecznie. U pacjentów ze schizofrenią trzeba często przytakiwać, np jeżeli podopieczna mówi, że widziała swoich rodziców, to trzeba również się z tym zgodzić, ponieważ jeśli nie będziemy z nimi zgodni, to w pacjentach budzi się agresja. U naszych podopiecznych wszystko zależy od stanu ich zdrowia, jadąc do pracy jedziemy do ich domu i trzeba się dostosować, inaczej nie da się rady być opiekunką. 


Dominika Medcare24: Jaką miała by Pani radę dla osób, które myślą o pracy w opiece, a nigdy w tej branży nie pracowały ? Od czego zacząć ? Jak się przygotować do pracy w opiece?
Katarzyna: Bardzo ważne, aby się spakować dobrze na wyjazd: kosmetyki, ubrania, ręcznik no i jakieś pieniądze z sobą, w razie, gdyby coś się stało. Oczywiście powinniśmy też zabrać ze sobą naładowany telefon, aby móc się skontaktować z firmą lub odwrotnie- firma z opiekunką.

Dominika Medcare24: Jakie są Pani marzenia? Jak najchętniej spędza Pani czas wolny?
Katarzyna: Marzenia… najbardziej to chciałabym mieć własne mieszkanie z balkonem.. Moje hobby: uwielbiam fotografować i poznawać nowe miejsca i nowych ludzi.

Dominika Medcare24: Z czego najbardziej jest pani zadowolona pracując w firmie Medcare24? i Czy poleciłaby Pani pracę w firmie Medcare24 swojej przyjaciółce?
Katarzyna: Jestem zadowolona z tego, że jak jadąc pierwszy raz z firmy byłam z nią w stałym kontakcie. Miałam telefony, czy dojechałam na zlecenie, czy wszystko dobrze, czy jestem zadowolona. Dzwoniła również kordynatorka z Niemiec. Przede wszystkim jestem bardzo zadowolona z tego, że firma MedCare24 była ze mną szczera i wszystko mi powiedziała zanim podjęłam współpracę - podała rzetelny opis zlecenia oraz miałam możliwość porozmawiać z córką mojej przyszłej podopiecznej przed podjęciem pracy. Super atutem w mojej ofercie jest sporo czasu wolnego oraz codzienne pauzy na zleceniu. Poleciłabym firmę MedCare24 i polecam każdemu szczerze. Muszę przyznać, że przez 8 lat mojej pracy w Niemczech dopiero teraz trafiłam na uczciwą i bardzo dobrą firmę MedCare24.

Dominika - w Medcare24 pracuję już prawie 3 lata w Dziale Rekrutacji. Rozmowy z Opiekunkami czy Opiekunami to moja pasja, ponieważ uwielbiam poznawać nowych ludzi i uczyć się od nich nowych rzeczy. Cały czas się rozwijam zawodowo i podnoszę swoje kwalifikacje oraz spełniam swoje marzenia.
 Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopaków oraz właścicielką najpiękniejszego na świecie buldożka francuskiego. Uwielbiam podróżować i zwiedzać świat. Jeśli chcesz z nami wyjechać, to dzwoń śmiało pod numer 694-045-343 lub napisz do mnie dominika@medcare24.pl chętnie przedstawię nasze warunki zatrudnienia oraz fantastyczne oferty pracy!

 

Podobne artykuły

Chemia między opiekunką a podopiecznym

Relacja zachodząca między opiekunem a podopiecznym to bardzo ważna kwestia. Jeśli stale obecny przy seniorze opiekun potrafi nawiązać z nim kontakt psychiczny i emocjonalny, będzie on ogromnym wsparciem dla osoby starszej, nawet w przypadku niepowodzeń i trudności.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z opiekunką?

Opieka nad starszą osobą to wyzwanie. Każdy człowiek ma swoje upodobania, swój charakter – nierzadko specyficzny. Dodatkowo, wraz z wiekiem nasilają się różnego rodzaju dolegliwości, które mogą przyczynić się do tego, że senior będzie drażliwy. Dlatego często zatrudnia się specjalne opiekunki do opieki nad babcią czy mamą. Ma się wtedy pewność, że kochana osoba jest bezpieczna.

Czytaj więcej